fbpx

Czym jest Normobaria?

Czy zastanawialiście się jaki wpływ na zdrowie ma środowisko, w którym żyjemy? Czy obecne warunki na Ziemi faktycznie są optymalne dla człowieka? Ciśnienie, w którym większość z nas na codzień funkcjonuje to około 1000 hPa. Powietrze zawiera ok. 20-30% tlenu i ok. 0,03% dwutlenku węgla. W takich warunkach organizm ludzki jest w stanie zaabsorbować jedynie 30% tlenu dostarczanego w procesie oddychania. Problematyczny jest również niedobór dwutlenku węgla odpowiedzialnego za transport tlenu do krwioobiegu i komórek, a także niska zawartość wodoru neutralizującego szkodliwe rodniki hydroksylowe odpowiedzialne za degradację komórek. Profesor Konstantyn Butejko, twórca metody leczącej choroby związane i wynikające z nieprawidłowego przyspieszonego i pogłębionego oddechu, za warunki najbardziej sprzyjające regeneracji ludzkiego organizmu uznał: ciśnienie na poziomie 1500 hPa, 40% zawartość tlenu, 2% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru. Przebywanie w zbliżonych do tych warunkach możliwe jest tylko w szczelnie zamkniętej komorze normobarycznej. Środowisko normobaryczne wpływa na poprawę szeregu funkcji organizmu poprzez kompleksowe dotlenienie wszystkich komórek. Podczas dwugodzinnej sesji komórki macierzyste namnażają się od 100% do 700%. Normobaria pozwala na szybszą regenerację, ograniczenie pojawiania się stanów zapalnych, produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych m.in. za elastyczność skóry, poprawia wydolność fizyczną i psychiczną, oraz spowalnia starzenie się organizmu.

Podobne artykuły

Trening oddechowy z Maciejem Szyszką w Normobarii

Mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich fanów normobarii na trening oddechowy, który poprowadzi dla nas Maciej Szyszka dyplomowany instruktor samoobrony, trener Wing Tsun Kung Fu, wyspecjalizowany masażysta, zgłębiający tajniki technik oddechowych Wima Hofa (Ice Man).

Kontakt i lokalizacja

Normobaria Lux stanowi integralną część kompleksu Hala Bakalarska. Wejście do Normobarii ulokowane jest od strony Urzędu Dzielnicy Włochy. Możliwy dojazd od strony ul. Podborskiej.

>> Pokaż drogę <<

Normobaria Lux

Otwarte 24h / 7 dni w tygodniu

ul. Bakalarska 11, Warszawa
(wejście od: ul. Podborska 6)

Tel. 733 188 888