Czym jest street food? Street food czyli „żywność z ulicy” to kwintesencja lokalnej kultury jedzeniowej: gotowe do zjedzenia dania z lokalnych specjałów, świeżych składników charakterystycznych dla regionu. Street food to przeciwieństwo fast food, który wiąże się z globalizacją żywieniową, standaryzacją menu i smaków przez światowe koncerny gastronomiczne. Street food jest szczery, autentyczny, i właśnie te elementy zaważyły o fenomenie zjawiska na całym świecie.

Rok 2019 to czas renesansu kultury street foodowej. Polacy pamiętają zapiekanki i buły z pieczarkami, Amerykanie hamburgery i hot-dogi, Belgowie frytki, Niemcy bratwursty. Street food to nie fast food – to nowa forma rozrywki, spędzania czasu z rodziną i znajomymi, odkrywania i zachwycania się feerią nowych smaków. Są też zakątki na świecie, gdzie jedzenie na ulicy to naturalny element lokalnej kultury, czy wręcz podstawa krajowej gospodarki, i właśnie z tych regionów czerpiemy inspirację i chęć stworzenia w Warszawie miejsca, którego dotąd nie było na kulinarnej mapie Polski.

Czekajcie na kolejne newsy, wkrótce podamy datę otwarcia Hali Bakalarska!

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Polski

Hala Bakalarska Asian Street Food to zupełnie bezprecedensowe miejsce na gastronomicznej mapie kraju. Kilkanaście restauracji serwujących oryginalne potrawy z różnych zakątków świata pod jednym dachem to świetna opcja na lunch z najbliższymi, jak i piątkowy wieczór z przyjaciółmi.

czytaj dalej